9°C pochmurno z przejaśnieniami

Bliżej do przebudowy obwodnicy Targówka. Potrzebne jednak pieniądze

inwestycje, Bliżej przebudowy obwodnicy Targówka Potrzebne jednak pieniądze - zdjęcie, fotografia

Dwie formy chcą budować tzw obwodnice Targówka. Zarząd Dróg Miejskich otworzył oferty przetargowe. ZDM planował na inwestycję przeznaczyć 27, 3 mln zł. Firma IDS – BUD S.A. przedstawiła ofertę za niespełna 24 mln, a Planeta sp. z o.o. za ponad 29 mln. Obie firmy chcą dać 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace.

Póki co jednak ZDM nie ma pełnej kwoty na inwestycję. Dopiero miejscy radni zdecydują czy przyznają dodatkowe środki na nią. Wtedy dopiero będzie możliwe rozstrzygnięcie przetargu i rozpoczęcie prac. Jeśli w marcu znajdą się pieniądze do listopada tego roku inwestycja powinna zostać wykonana.

Projekt tzw obwodnicy Targówka to inicjatywa Zarządu dróg Miejskich i władz dzielnicy. W jego stworzenie włączyło się wielu mieszkańców i radnych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku rejon budowanych stacji metra przejdzie prawdziwą metamorfozę. Będą spore zmiany w organizacji ruchu.

- Na jezdni zostanie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, zaś pozostałą przestrzeń wykorzystamy do wyznaczenia miejsc postojowych. W sumie w ten sposób wyznaczonych będzie 140 miejsc do parkowania. Istniejące skrzyżowania ul. Handlowej z ul. Gorzykowską, ul. Pratulińską i Kołową zostaną przebudowane na ronda.  Wyznaczymy nowe przejścia dla pieszych przez ul. Handlową (między ul. Lusińską a ul. Kołową, przy ul. Lusińskiej, ul. Mokrej i ul. Szczepanika) i przez ul. Myszkowską (przy ul. Hodowlanej) – informuje ZDM. Piesi na pewno odczują zmianę, bo będzie dużo bezpieczniej dzięki azylom na przejściach.

Nowe oblicze zyskają też leciwe chodniki. Stare, pamiętające jeszcze czasy budowy osiedla Targówek płyty, zostaną zastąpione nowymi – w sumie będzie to ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych płyt. Pomyślano też o rowerzystach, dla nich będzie 3 km ścieżek, a także pierwsza po tej stronie Wisły ścieżka biegowa o nawierzchni nieutwardzonej. Będą nowe ławki, stojaki na rowery, latarnie i dużo zieleni.Źródło i grafika: ZDM


Bliżej do przebudowy obwodnicy Targówka. Potrzebne jednak pieniądze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się