16°C bezchmurnie

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny na zagospodarowanie przy ul. Siarczanej 6

inwestycje, Konkurs architektoniczno urbanistyczny zagospodarowanie Siarczanej - zdjęcie, fotografia

Miasto Stołeczne Warszawa, Urząd Dzielnicy Targówek oraz Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego zapraszają do udziału w konkursie na koncepcję zagospodarowania otoczenia willi przy ul. Siarczanej 6 w Warszawie. Na podstawie zwycięskiej pracy zostanie wykonana dokumentacja projektowa, tym samym oprze się na niej cały proces realizacji inwestycji.

Zadaniem projektanta jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, która będzie sprzyjała integracji lokalnej społeczności oraz będzie stanowiła rozwinięcie i uzupełnienie programu przewidzianego w ramach funkcjonowania Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w zaadaptowanej i rozbudowanej wilii przy ulicy Siarczanej 6. Powinien on zadbać również o uzyskanie najlepszej pod względem przestrzennym i funkcjonalno-użytkowym koncepcji ze szczególnym uwzględnieniem uwarunkowań konserwatorskich i przyrodniczych oraz zmieniającej się sytuacji planistycznej i formalno-prawnej.

W opracowaniu konkursowym należy zaproponować miejsce wypoczynku, rekreacji, sportu, rozrywki, kultury i edukacji dla wszystkich grup wiekowych z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych oraz z osób wózkami dziecięcymi. Projekt powinien zawierać kompleksowe rozwiązania takie jak:
- kwestie komunikacyjne: układ drogowy, pieszy i rowerowy
- rewaloryzację zieleni istniejącej oraz nowe nasadzenia
- formy małej architektury
- tereny sportu
- tereny zabaw dla dzieci
- układ wodny
- oświetlenie terenu
- monitoring
- sposób grodzenia terenu

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej organizatora.

 

 

 

Źródło, Fot.: Urząd Dzielnicy Targówek


Konkurs architektoniczno-urbanistyczny na zagospodarowanie przy ul. Siarczanej 6 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się