12°C bezchmurnie

MJN reaguje: obwodnica śródmiejska musi uwzględniać inne inwestycje

inwestycje, reaguje obwodnica śródmiejska uwzględniać inwestycje - zdjęcie, fotografia

Za kilka lat rondo Wiatraczna na Grochowie z Radzymińską na Targówku ma połączyć obwodnica. Obecnie trwają konsultacje społeczne. Do tej pory zebrano około 500 głosów w formie mailowej i ankiet wypełnianych na spotkaniach. Swoją opinię można przedstawić jeszcze do piątku, 15 grudnia.

Projekt nie umknął Stowarzyszeniu Miasto jest Nasze. Społecznicy zwrócili uwagę, że obwodnica w mieście nie oznacza bezkolizyjnej trasy szybkiego ruchu. "Głównym celem jest rozprowadzanie ruchu międzydzielnicowego tak, żeby omijał centrum miasta - ruch samochodowy jest jednak w centrum tylko małą częścią ruchu ludzkiego, składającego się z komunikacji publicznej, rowerów, spacerów itd. Dlatego też obwodnica śródmiejska powinna być przede wszystkim ulicą z dobrą przepustowością liczoną w ludziach, a nie samochodach" – tłumaczą.

Stąd ich zastrzeżenia co do projektu. MJN proponuje m.in. zachowanie ciągłości Kobielskiej i Paca, przesunięcie i wyprostowanie zjazdu z ronda w Wiatraczną, co pozwoliłoby zrezygnować z wielkiej trójkątnej wyspy między jezdniami, oraz zagospodarowanie miejsca dla torów tramwajowych. W planach, oprócz budowy obwodnicy, są również wprowadzenie tramwaju z Grochowa na Targówek i dalej na Białołękę oraz budowa tunelu pod rondem Wiatraczna. MJN przypomina, że te trzy inwestycje muszą ze sobą współgrać.

Raport z konsultacji powstanie do lutego 2018 roku. Ostateczny projekt ma zostać przedstawiony w 2019 roku wraz z dokumentacją projektową (projekt budowlany, decyzje administracyjne, zezwolenie na realizację inwestycji drogowej).


MJN reaguje: obwodnica śródmiejska musi uwzględniać inne inwestycje komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się