11°C lekkie zachmurzenie

Nowa spalarnia na Zabranieckiej. Będzie gotowa za 3 lata!

gospodarka odpadami, spalarnia Zabranieckiej Będzie gotowa lata! - zdjęcie, fotografia

W planach dzielnicy uwzględniono rozbudowę i modernizację Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych przy ul. Zabranieckiej. Koszt inwestycji wyniesie 1,1 mld. Ale czy mieszkańcy popierają przedsięwzięcie?

ZUSOK ma stać się nowoczesną instalacją do odzysku energii z odpadów, których nie można poddać recyklingowi. W ciągu roku ma produkować prąd dla aż 16 tysięcy gospodarstw domowych oraz ciepło dla 12 tysięcy mieszkańców.

Pierwsze konsultacje odbyły się już w 2009 roku, jednak od tego czasu nie zmieniło się podejście mieszkańców w sprawie spalarni. Podczas spotkania informacyjnego, mieszkańcy wyrazili swój niepokój w związku z wpływem spalarni na czystość powietrza oraz potencjalnymi utrudnieniami spowodowanymi z ruchem około 200 śmieciarek.

Zarząd MPO, w osobie pana Adama Chwieduka, zapewnia, że ZUSOK nie będzie produkował szkodliwych substancji, a funkcjonowanie spalarni ma być monitorowane na bieżąco przez cały rok.

Obecnie trwa postępowanie przetargowe. Budowa ma rozpocząć się w przyszłym roku i może potrwać 2-3 lata.

 

 

 

 

 

 

Źródło: Urząd Dzielnicy Targówek 
Fot.: Wikimedia Commons 

Nowa spalarnia na Zabranieckiej. Będzie gotowa za 3 lata! komentarze opinie

  • gość 2017-10-25 11:54:03

    Czystość powietrza to raczej wzrośnie biorąc pod uwagę jakie normy muszą spełniać nowoczesne spalarnie

  • gość 2017-10-25 15:59:36

    Pomijając że teraz spalarnie faktycznie produkują lepsze powietrze od tego którym oddychmy w miastach to najbardziej irytuje mnie jak ktoś marudzi że ma być w jego okolicy. Każdy chętnie jedzie do galerii handlowej, korzysta z dworców, lotnisk itd. ale jak coś w jego okolicy to już nie.

  • gość2 - niezalogowany 2017-10-27 19:43:56

    Gdyby chodziło o jakieś hałdy czy wysypisko to jeszcze bym rozumiał ale przecież spalarnia w tych czasach to tylko kolejny nieszkodliwy budynek. Nie ogarniam - ludzie chcą mieszkać w mieście a jak w pobliżu ma być coś potrzebnego żeby miasto działało to udają że mieszkają w lesie w Bieszczadach :)

Dodajesz jako: Zaloguj się