9°C rozproszone chmury

Nowe światła i droga rowerowa na Radzymińskiej

ulice i place, światła droga rowerowa Radzymińskiej - zdjęcie, fotografia

Na skrzyżowaniu ul. Radzymińskiej z Grodzieńską zostało uruchomione nowe oświetlenie. Zmiana poprawi bezpieczeństwo mieszkańców dzielnicy.

Wyposażone w detekcję pojazdów, pieszych i rowerzystów nowe światła zostały skoordynowane ze skrzyżowaniem z ul. Białostocką. Dodatkowo ich działanie dostosowuje się do natężenia ruchu.

Oprócz tego światła posiadają sygnalizatory dla rowerów, dzięki którym możliwe jest zachowanie ciągłości pasa rowerowego na skrzyżowaniu. Jest to istotny element biorąc pod uwagę, że na odcinku od Kawęczyńskiej do Otwockiej, po obu stronach jezdni, powstała droga rowerowa oraz pasy do parkowania.

Zmiany sprawią, że ulica stanie się drogą o bardziej lokalnym charakterze. Po przeniesieniu parkujących samochodów z chodnika na jezdnię, piesi zyskali więcej przestrzeni. A ruch międzydzielnicowy z ul. Radzymińskiej został przeniesiony na otwarte niedawno przedłużenie ul. Kijowskiej.

W planach są już kolejne prace. Wiosną 2018 powstanie brakujący odcinek chodnika po wschodniej stronie Radzymińskiej, od ul. Otwockiej pod wiaduktem kolejowym do ul. Naczelnikowskiej.

 

 

 

 

Źródło: ZDM

Nowe światła i droga rowerowa na Radzymińskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się