-3°C zamglenie

Ranking TOP dzielnic Warszawy. Targówek na samym końcu

Targówek, Ranking dzielnic Warszawy Targówek samym końcu - zdjęcie, fotografia

Która dzielnica jest najatrakcyjniejsza? Która najbezpieczniejsza? Która najtańsza? Serwis Otodom przygotował ranking dzielnic naszego miasta. Targówek wypada w nim raczej słabo.

Jeden z najpopularniejszych serwisów z ogłoszeniami nieruchomości, Otodom, przygotował ranking 18 dzielnic naszego miasta. Raport z 2017 roku powstał w oparciu o odpowiedzi ponad 6600 mieszkańców stolicy i ukazuje największe wady i zalety poszczególnych dzielnic. Ankietowani mieli ocenić prawdziwość stwierdzeń w skali od 1 do 7. 1 miało oznaczać, że absolutnie nie zgadzają się ze stwierdzeniem, a 7, że zgadzają się całkowicie. Najlepiej w całym zestawieniu wypadł Wilanów, Żoliborz, Ursynów i Śródmieście. Targówek, niestety, nieco gorzej.

 Z przeprowadzonych badań wynika, że Warszawa jest jednym z najbezpieczniejszych miast w Polsce. Swoje bezpieczeństwo w zamieszkanej okolicy, warszawiacy ocenili  na 5,52, co uplasowało Warszawę na pierwszym miejscu wśród największych miast Polski. W kwestii bezpieczeństwa, ankietowani mieli odpowiedzieć na pytanie: „Mieszkam w bezpiecznej okolicy i nie boję się wracać do domu po zmroku”. Najlepiej wypadł Wilanów, z wynikiem 6,12 oraz Ursynów(5,96), Żoliborz(5,83) i Śródmieście(5,78). Najgorzej wypadła Praga Północ, z wynikiem 4,82. Targówek otrzymał średnią 5,39, co plasuje go na 12. miejscu.

W kwestii łatwych dojazdów, ankietowani oceniali prawdziwość zdania: „Z mojego miejsca zamieszkania łatwo dostać się do pracy lub szkoły”. Targówek uplasował się na 14. miejscu, otrzymując 5,42 punktu. Najlepiej w rankingu wypadło Śródmieście, co wcale nie jest zaskoczeniem, bo posiada najlepiej rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej. Zbiega się tam najwięcej linii autobusów, tramwai, a także dwie linie metra. Na drugim i trzecim miejscu uplasował się Ursynów(6,32) i Żoliborz(6,24).

W przypadku cen, obowiązujących na terenie dzielnicy, pytanie dla badanych brzmiało:„Ceny towarów i usług w mojej okolicy nie są wygórowane”. Choć ceny dla całej stolicy są raczej wyrównane, tutaj Targówek wypadł dobrze, bo na 7 miejscu, ze średnią 4,67. Jak łatwo się domyślić, najdroższe są dzielnice w centrum Warszawy: Śródmieście(4,03), Ochota(4,22), Wilanów. Najtańsze okazały się Bielany(4,79), Wesoła(4,78) i Bemowo(4,76).

Jeżeli macie dzieci lub dopiero planujecie założyć rodzinę, najłatwiej będzie je wam wychować na Ursynowie(6,05), Pradze Południe(5,90) i ex aequo na Żoliborzu(5,89) oraz Bielanach(5,89). Targówek otrzymał 5,71 punktu, co dało mu 9 miejsce na 18 dzielnic. Ankietowani oceniali prawdziwość zdania: „W mojej okolicy znajduje się wszystko, co niezbędne dla dzieci: plac zabaw, przedszkole, przychodnia, szkoła itp.”.

Cały raport możecie przeczytać na Otodom.

 


ranking dzielnic, zalety dzielnic, - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się