-3°C zamglenie

Spalarnia śmieci na Targówku już w 2021 r.

gospodarka odpadami, Spalarnia śmieci Targówku - zdjęcie, fotografia

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania wybrało firmę, która rozbuduje spalarnie na Targówku. Za modernizację i powiększenie spalarni ma odpowiadać Shanghai Electric Power Construction. Ich kontrakt opiewać będzie na ponad miliard złotych.

Inwestycja u zbiegu ulic Zabranieckiej i Gwarków.jest bardzo mocno opóźniona, bo przetarg pierwotnie miał odbyć się w grudniu 2016 r., potem jego datę przesunięto na maj 2017 r. Data zamknięcia przetargu również jest opóźniona, określona była na sierpień, listopad i grudzień ubiegłego roku. 

W przetargu brały udział dwie inne oferty. Konsorcjum firm Astaldi i TM.E., które zaproponowało ponad 2,1 miliarda złotych. Ofertę 1,7 miliarda złotych przedstawiło konsorcjum spółek CNIM, CNIM Poznań i PORR. Obie oferty znacznie przekraczały budżet miasta, które na tę inwestycję przeznaczyło niecały miliard, czyli 999 559 430,60 złotych brutto.

Zmodernizowany Zakład Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych rocznie będzie mógł przekształcić w prąd i ciepło  ponad 305 tysięcy ton odpadów zmieszanych odpadów, które nie nadają się do recyklingu. Z tych śmieci wytworzą energię odpowiadającą zasileniu kilkunastu tysięcy gospodarstw domowych.


Spalarnia śmieci na Targówku już w 2021 r. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się