12°C bezchmurnie

Spotkanie konsultacyjne na Targówku

Kiedy: 2015-04-16 , godzina: 17:30 | Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 114

W czwartek, 16 kwietnia o godz. 17.30, w Szkole Podstawowej Nr 114 (ul. Remiszewska 40) odbędą się konsultacje społeczne Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku. W spotkaniu udział weźmie Michał Olszewski, zastępca Prezydent m.st. Warszawy.

 

Czwartkowe spotkanie na Targówku jest kolejnym etapem konsultowania z mieszkańcami Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku. Dokument wpłynie na rozwój prawej strony Warszawy na wielu płaszczyznach. Zakłada inwestycje w nowe budynki oraz dalszą poprawę techniczną i estetyczną kamienic. Z drugiej strony, zmiany wpłyną  na rozwój turystyki, kultury, sportu i gospodarki. Mają także polegać m.in. na aktywizacji gospodarczej i podnoszeniu aktywności zawodowej mieszkańców, na zapobieganiu wykluczeniu dzieci, młodzieży, osób bezrobotnych, czy seniorów.

 

Dużą część informacji o dokonanych już zmianach i planach na najbliższe lata, mieszkańcy mieli okazję uzyskać podczas weekendowych spacerów po Targówku poprowadzonych przez przewodnika oraz na spotkaniu otwierającym, które odbyło się 9 kwietnia.

 

Konsultacje społeczne dają możliwość zapoznania się z programem i zgłaszania uwag do przedstawionych projektów m.in. planów inwestycji, zapisanych w programie funkcji, jakie miałyby pełnić nowe miejsca, sposobów realizacji celów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, czwartkowe spotkanie ma na celu dyskusję na temat zawężonego obszaru – Targówka Fabrycznego i Mieszkaniowego.


Spotkanie konsultacyjne na Targówku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się