9°C pochmurno z przejaśnieniami

Test Coopera na Targówku 2017

W ubiegłą sobotę, 30 września w Ośrodku Sportu i Rekreacji Dzielnicy Targówek odbył się Test Coopera. Była to już kolejna edycja tego wydarzenia. Każdy mógł się sprawdzić siebie i swoją kondycję biorąc udział w biegu.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Polega ona na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie test jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Słoneczna pogoda zachęciła mieszkańców dzielnicy do uczestnictwa w teście. Akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. W biegu wzięło udział aż 514 osób.

Każdy z uczestników Testu na Targówku otrzymał numer startowy i dyplom z wpisanym wynikiem. Dla pierwszych 300 osób były rozdawane koszulki. Zwycięzcą akcji "Wybiegaj Sprzęt Sportowy dla Swojej Szkoły" zostało po raz trzeci 137 LO im. Roberta Schumana, dla którego pobiegło 259 osób.

 

 

 

Źródło, Fot.: Urząd Dzielnicy Targówek


Test Coopera na Targówku 2017 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się