2°C całkowite zachmurzenie

Trzech chętnych na budowę spalarni na Targówku

gospodarka odpadami, Trzech chętnych budowę spalarni Targówku - zdjęcie, fotografia

Trzy firmy chcą zająć się rozbudową i modernizacją spalarni na Targówku. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania poinformowało dzisiaj o otwarciu ofert przetargowych.

MPO chce na tę inwestycję przeznaczyć ponad 999 mln 559 tys. zł. 

Jak czytamy w komunikacie „ rozbudowany i zmodernizowany Zakład Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych ma rozpocząć funkcjonowanie w terminie 36 miesięcy od wejścia na plac budowy. Rocznie obiekt będzie mógł przekształcać w prąd i ciepło ponad 305 tys. ton zmieszanych odpadów komunalnych i wytwarzać energię odpowiadającą zapotrzebowaniu kilkunastu tysięcy gospodarstw domowych”. 

MPO podkreśla, że dostarczane do spalarni odpady będą wyładowywane do szczelnego bunkra, a to uniemożliwi wydostawanie się na zewnątrz odoru. 
 


Trzech chętnych na budowę spalarni na Targówku komentarze opinie

  • pwilk - niezalogowany 2018-02-03 23:43:56

    Cytuję znalezione-nic dodać w temacie: "Spalarni nie budują tylko ci którzy już je mają. Spalarnie nie zastąpią recyklingu i odwrotnie. I spalarnia i odzysk to niezbędne elementy gospodarki śmieciami” i "Tylko we Francji działa 128 dużych zakładów termicznej utylizacji odpadów. W Niemczech jest ich 66, a w malutkiej Szwajcarii 30. Łącznie w Europie działa ponad 400 spalarni odpadów komunalnych, które odpowiadają za utylizację blisko 25 proc. odpadów. W Skandynawii spaleniu poddawanych jest ponad 50 proc. odpadów"

  • jacek - niezalogowany 2018-02-10 14:13:25

    Wielokrotnie mniejsze miasta mają lub właśnie budują nowoczesne spalarnie bez których nie można zamknąć zagospodarowania śmieci. Nie wszystko da się odzyskać a nowoczesne spalarnie nie tylko ‚produkują’ bardziej czyste powietrze niż to którym oddychamy w miastach ale dodatkowo jeszcze ogrzewanie i energię elektryczną którą trzeba byłoby tworzyć w innym miejscu i z pewnością w mniej czysty sposób

Dodajesz jako: Zaloguj się