16°C bezchmurnie

W czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego listem gończym

Na Sygnale , czasie wolnym służby zatrzymał poszukiwanego listem gończym - zdjęcie, fotografia

Policjant ze śródmiejskiego wydziału operacyjno – rozpoznawczego zatrzymał 25 – latka poszukiwanego listem gończym do odbycia dwóch lat pozbawienia wolności. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że funkcjonariusz podjął interwencję w sobotnie popołudnie, w dniu wolnym od służby, podczas robienia zakupów w jednym z centrów handlowych na Targówku. Kiedy tylko zauważył poszukiwanego bez wahania podjął za nim pościg i zatrzymał go, a następnie przekazał w ręce wezwanych na miejsce mundurowych.

W sobotnie popołudnie w dniu wolnym od pracy policjant ze śródmieścia wybrał się na zakupy do jednego z centrów handlowych na warszawskim Targówku.  Kilka minut po godzinie 14:00 na jednej z alejek galerii zauważył znanego mu z widzenia mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 2 lat więzienia za przestępstwa z przeszłości. Adam K. od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Na jego widok funkcjonariusz natychmiast podjął obserwację 25 – latka. Wiedząc, że ten może zachowywać się agresywnie podczas zatrzymywania o wszystkim powiadomił stołecznego oficera dyżurnego Policji, prosząc jednocześnie o skierowanie w to miejsce załogi wywiadowczo-patrolowej.

W oczekiwaniu na wsparcie policjant zauważył, że poszukiwany kieruje się do garażu podziemnego, do swojego samochodu. Wiedząc, że 25 – latek w każdej chwili może odjechać podjął interwencje i po okazaniu legitymacji służbowej oraz przedstawieniu powodu interwencji zatrzymał Adama K.

Chwilę później na miejsce przyjechali mundurowi, który przejęli poszukiwanego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie został przewieziony do zakładu karnego, w którym spędzi kolejne dwa lata

rk materiał: KSP

 

 


W czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego listem gończym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się