Wywóz śmieci z Targówka. Oto nasz

Znamy wynik postępowania przetargowego na odbiór odpadów komunalnych. Nowe umowy wejdą w życie w połowie 2019 roku i będą obowiązywać przez kolejne trzy lata.

Firma PARTNER zajmie się wywozem śmieci z Targówka

W przetargu na odbiór odpadów komunalnych i transport do instalacji lub stacji przeładunkowej miasto podzielono na 9 części. W postępowaniu udział wzięło 9 wykonawców, którzy złożyli oferty na różne części zamówienia. Oferty zostały sprawdzone pod względem formalnym i ocenione według trzech kryteriów: cena (60%), kryterium środowiskowe (20 %), kryterium jakościowe (20 %). Odbyły się aukcje elektroniczne, które pozwoliły na znaczącą obniżkę cen zaoferowanych pierwotnie przez wykonawców.

26 lutego 2019 roku przetarg został rozstrzygnięty i wybrano najkorzystniejsze dla mieszkańców oferty. Podpisanie umów nie oznacza, że operatorzy od razu rozpoczynają świadczenie usługi. W umowie mają zagwarantowane 3 miesiące okresu przygotowawczego. Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy powiedział:

Tylko w jednym zadaniu, ze względu na wysoką cenę, zdecydowaliśmy się nie rozstrzygać przetargu. Dla mieszkańców nic się nie zmienia w zakresie odbioru odpadów. Do czasu zawarcia nowych umów odpady będą odbierane przez dotychczasowych operatorów bez wpływu na jakość usługi.

Przetarg na odbiór odpadów komunalnych:

  • Bielany i Żoliborz – BYŚ Wojciech Byśkiniewicz - 476,55 zł
  • Białołęka i Targówek – PARTNER Sp. z o.o. (konsorcjum) – 443,76 zł
  • Mokotów – P.P.H.U. LEKARO Jolanta Zagórska - 304,52 zł
  • Ochota, Ursus i Włochy – MPO - 381,03 zł
  • Praga Południe i Praga Północ – P.P.H.U. LEKARO Jolanta Zagórska - 379,29 zł
  • Śródmieście – MPO – 442,38 zł
  • Ursynów i Wilanów – SUEZ Polska Sp. z o.o. i Remondis Sp. z o.o. (konsorcjum) – 436,99 zł
  • Wola i Bemowo – MPO - 565,79 zł
  • Rembertów, Wawer, Wesoła - 762,00 zł za odbiór tony odpadów. Miasto z uwagi na znaczące przekroczenie budżetu w tym zadaniu, zdecydowało o unieważnieniu postępowania. W najbliższym czasie przetarg, także z wykorzystaniem aukcji elektornicznej, zostanie wznowiony.

Od 1 stycznia w Warszawie obowiązuje system segregacji na pięć pojemników

Nowe, bardziej wymagające zasady segregacji odpadów, są od nowego roku wprowadzane stopniowo. Operatorzy dostarczyli mieszkańcom domów jednorodzinnych niezbędne worki na zbieranie odpadów. Część obecnie używanych pojemników ma nowe oznakowanie – naklejki z opisem frakcji znajdującej się na pojemnikach. Operatorzy dostawiają również nowe pojemniki. Dopóki w altanach śmietnikowych są trzy pojemniki, mieszkańcy mogą segregować według dotychczasowego systemu. Przejście na nowy system może potrwać parę tygodni.

Na początku stycznia ruszyła też miejska kampania, która zachęca do segregowania odpadów i podpowiada jak należy to robić właściwie. Każdy mieszkaniec ma dostęp do informacji: w swoim urzędzie dzielnicy, komunikacji miejskiej, prasie dzielnicowej, mediach społecznościowych. Materiały informacyjne są dostępne na stronie www.czysta.um.warszawa.pl, które mieszkańcy oraz zarządcy nieruchomości mogą wydrukować.

Wywóz śmieci z Targówka. Oto nasz "PARTNER" komentarze opinie

  • gość 2019-07-03 12:38:40

    Brawo nowe władze Warszawy!
    Część Warszawa tonie w śmieciach a Trzaskowski z Rabiejem ubijają gówno w odbycie.

  • gość 2019-07-03 14:51:59

    Mądry to ty nie jesteś.

  • gość 2019-07-03 21:35:39

    Targówek tonie w śmieciach. Partner nie odbiera śmieci. Tyle warte te Wasze "TANIO".

  • gość 2019-07-04 19:20:38

    Treść komentarza...

  • gość 2019-07-09 13:50:36

    Białołęka też zaczyna tonąć w śmieciach.Wybór firmy PARTNER to jakieś wielkie nieporozumienie. Jeśli po zaledwie kilku dniach działalności, firma "zawala" terminy odbioru śmieci, to znaczy, że jest totalnie nie przygotowana do realizacji powierzonych jej zadań. Kiedy wreszcie włodarze naszego miasta zrozumieją, że kryterium ceny nigdy nie zapewni dobrej jakości usługi.

  • gość 2019-07-23 12:50:24

    gdzie znajdę hormonogram wywozu smieci

  • gość 2019-07-23 13:09:27

    Harmonogram niby tutaj, ale info na ten moment jest tylko w przypadku dwóch firm/dwóch dzielnic:

    https://czysta.um.warszawa.pl/harmonogramy

    Zadzwoń do Partnera albo do Ratusza :)

    Info ze strony urzędu: "Wszelkie problemy dotyczące jakości usług firm odbierających odpady z terenu miasta należy zgłaszać najpierw do firmy obsługującej daną nieruchomość, a następnie, w razie braku poprawy sytuacji - do Urzędu Miasta pod numer infolinii Urzędu m.st. Warszawy: 800 70 70 47. Właściciel nieruchomości może również zawrzeć nową umowę z innym, oferującym korzystniejsze warunki operatorem."

  • Gość - niezalogowany 2019-07-28 22:19:03

    Targowek/ Zacisze/ koniec lipca - ulice tona w śmieciach. Brak harmonogramu, brak worków , brak pojemników. Partner nie odbiera nawet telefonów......... a o śmieciach nie ma co marzyć... Są ulice gdzie na Zaciszu jeszcze ani razu od blisko miesiąca nie zabrano śmieci. Tragedia !!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-07-28 22:19:40

    Targowek/ Zacisze/ koniec lipca - ulice tona w śmieciach. Brak harmonogramu, brak worków , brak pojemników. Partner nie odbiera nawet telefonów......... a o śmieciach nie ma co marzyć... Są ulice gdzie na Zaciszu jeszcze ani razu od blisko miesiąca nie zabrano śmieci. Tragedia !!!!

  • gość 2019-07-30 11:44:49

    U mnie nie było problemu z MPO. Owszem, zdarzały im się obsuwy, ale zawsze był z firmą kontakt. W tej chwili na ulicy Wojskowej od dnia 11 lipca stoją worki z papierem. Próby kontaktu mailowego czy to do Partnera czy UM Targówek kończą się ciszą. Wczoraj mieli odebrać szkło i ... nadal wory leżą na ul. Wojskowej i Błotnej. Ma być TANIO a nie dobrze.

  • gość 2019-07-30 11:49:19

    U mnie nie było problemu z MPO. Owszem, zdarzały im się obsuwy, ale zawsze był z firmą kontakt. W tej chwili na ulicy Wojskowej od dnia 11 lipca stoją worki z papierem. Próby kontaktu mailowego czy to do Partnera czy UM Targówek kończą się ciszą. Wczoraj mieli odebrać szkło i ... nadal wory leżą na ul. Wojskowej i Błotnej. Ma być TANIO a nie dobrze.

  • gość 2019-08-01 20:48:09

    Treść komentarza...

  • gość 2019-08-03 10:58:28

    Interwencji na 19115 wysłaliśmy już kilkanaście. Papiery..butelki...worki stoją do tej pory. Ja od miesiąca czekam na odbiór i zgłaszam. Telefon firma Partner nie odbiera, a miasto nic nie robi. Harmonogramu jak nie było tak nie ma. Pieniądze za wywóz pobierane.

  • gość 2019-08-06 14:08:26

    nadszedł czas żeby wywalać śieci do lasu - albo zostawiać po prostu na ulicy. Dobrym pomysłem jest też wywożenie pod urząd i już :)

  • gość 2019-08-19 22:10:57

    Nadal nic nie wiem. nic nie ma normalnie. Harmonogramu nie mogę znależć.Wystawiam śmieci jak leci i tak też robią sąsiedzi. Z MPO było normalnie każdy wiedział kiedy w jaki dzień i co zabierają. Gdy nie zabrali bo wypadało święto zabrali następnego dnia. Dziś to jest czeski film czyli nikt nic nie wie. Klikało się w HARMONOGRAM WYWOZU i wszystko było jasne. Dlaczego w tej firmie wszystko jest niewiadomą. RÓŻYCZKA.

  • gość 2019-08-20 21:22:43

    zacisze jest wesoło od chwili kiedy partner odbiera śmieci jest polowanie na śmieciarz albo ich nie ma wcale albo przyjeżdżają trzy samochody jeden po drugim i nie wiadomo po co ponieważ harmonogram na stronie czyste miasto ma się nijak do tego po co przyjeżdżają , panowie sami się gubią to nie ich wina że jakiś matoł nie potrafi zrobić harmonogramu. Panie prezydencie Trzaskowski zamiast zajmować się robieniem kariery politycznej zajmij się pan czystością w mieście które wybrało pana na swojego przedstawiciela , głosowałam na pana ale widzę że się pomyliłam