-3°C zamglenie

Zespół Szkół Ogólnokształcących „Toruńska” – szkoła prawie doskonała

Szkoła podstawowa i gimnazjum na Targówku

Ponad 750 absolwentów w ciągu 28 lat istnienia i ścisła czołówka w rankingach osiągnięć wśród szkół warszawskich – oto, czym charakteryzuje się ZSO „Toruńska”. To suche fakty widziane z zewnątrz. Spójrzmy jednak od środka i przekonajmy się, co za nimi stoi.

ZSO „Toruńska” to społeczna szkoła podstawowa i gimnazjum na Targówku. Fundamentem, na którym się ona opiera są dobre relacje pomiędzy nauczycielami, uczniami i rodzicami. Pomaga w tym kameralna atmosfera tworzona przez małe klasy – do 18 uczniów oraz wykwalifikowani nauczyciele, którzy nadal się uczą, uczestnicząc w ogólnoeuropejskich projektach. Ducha pracy i pasji przelewają najwyraźniej w swoich uczniów, gdyż w zeszłym roku uzyskali oni jedne z najwyższych wyników z egzaminu gimnazjalnego w dzielnicy.

Bardzo duży nacisk szkoła kładzie na naukę języków obcych, wśród których jest angielski, hiszpański i niemiecki. W ostatnich latach uczniowie gimnazjum zaczęli też jeździć na wymiany międzynarodowe do Hiszpanii. Jednak poza tymi dłuższymi wyjazdami, szkoła organizuje też bardzo wiele wyjść w różne miejsca, np. do teatru, filharmonii czy na grę miejską. W „Toruńskiej” duży nacisk kładzie się też na rozwój u uczniów zdolności pracy w zespole, przywództwa, kreatywności i innych miękkich kompetencji. Na uwagę zasługuje również fakt, że nowa Pani Dyrektor - Monika Bulik, wprowadziła blokowy system nauczania z ruchomymi przerwami.

Dobre relacje, rozwijanie pasji i nauka – na tych fundamentach powinna opierać się każda szkoła. I na nich właśnie buduje „Toruńska”, z nadzieją patrząc w przyszłość.

Dane kontaktowe:

03-226 Warszawa, ul. Toruńska 23
22 811 24 16
[email protected]
http://torunska.edu.pl/

 

szkoła podstawowa i gimnazjum, targówek, szkoła na targówku, nauka języków obcych, przyjazna atmosfera, wymiany międzynarodowe, podstawówka, gimnazjum, targówek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się