SZPZLO Warszawa - Targówek zaprasza dzieci i dorosłych na bezpłatne badania oraz programy zdrowotne!
Nikt z nas nie jest odporny na wiele chorób. Niektóre choroby mogą być wrodzone, drugie rozwijają się w procesie życia, a trzecie są wynikiem urazów. Tak czy inaczej, musimy bardzo starannie dbać o własne zdrowie. Teraz kiedy nowoczesne centra medyczne i najlepsze leki są dostępne dla wszystkich, możemy pozbyć się prawie każdej dolegliwości.
SZPZLO Warszawa - Targówek daje wspaniałą okazję, aby zadbać o własne zdrowie i zdrowie swoich dzieci.
Dzień Pacjenta w SZPZLO Warszawa – Targówek odbędzie się 12 lutego od godz. 9.00 do godz.12.00. Wszyscy chętni będą mieli możliwość skorzystania z badań i programów zdrowotnych.
Wszystkie badanie, konsultacje oraz programy zdrowotne są bezpłatne i nie wymagaja wczesniejszych zapisów.
HCV, czyli wirusowe zapalenie wątroby typu C, jest jednym z najbardziej podstępnych wirusów. W przeciwieństwie do wielu innych chorób HCV może być bezobjawowe lub zamaskowane pod inne choroby. Wiele osób nawet nie podejrzewa, że są zakażone, dopóki choroba nie zostanie ujawniona przypadkowo. Na przykład podczas ogólnego badania. Taka niewiedza jest niebezpieczna. Wirusowe zapalenie wątroby typu C, nawet jeśli jest bezobjawowe, może prowadzić do marskości i raka wątroby, a także innych poważnych chorób.
Wirusowe zapalenie wątroby typu C jest przenoszone przez krew, dlatego wiele osób uważa, że ta choroba dotyka tylko narkomanów, którzy używają tej samej strzykawki do wstrzykiwań. Rzeczywiście, około połowy wszystkich przypadków zakażenia dzieje się właśnie tak. Istnieją jednak inne sposoby transmisji. W przypadku zakażenia wystarczy niewielka kropla krwi. Na przykład, można się zarazić z powodu źle wysterylizowanych narzędzi do tatuażu, piercingu lub manicure. Ryzyko zarażenia wirusem poprzez kontakty seksualne jest znikome — według najbardziej pesymistycznych szacunków jest to tylko 5%, chociaż osoby, które są nieczytelne w stosunkach seksualnych, ryzykują więcej. Kobiety w ciąży z HCV często z powodzeniem rodzą zdrowe dzieci, ale ryzyko zakażenia wertykalnego podczas porodu nadal istnieje — wynosi również około 5%.
Lekarze zalecają zrobienie testu na obecność przeciwciał anty-HCV osobom, które:
Rak szyjki macicy jest nowotworem złośliwym. Według statystyk medycznych zajmuje czwarte miejsce u kobiet w wieku rozrodczym (po raku żołądka, skóry i gruczołów mlecznych). Źródłem raka szyjki macicy są prawidłowe komórki pokrywające część zewnętrzną szyjki macicy. Każdego roku guz ten wykrywa się u ponad 600 tysięcy pacjentów. Zazwyczaj rak szyjki macicy występuje w wieku 40-60 lat, ale niestety ostatnio stał się znacznie młodszy. Udowodniono, że ryzyko tego nowotworu u kobiet 50-letnich, które regularnie wykonywały badanie cytologiczne jest bardzo niskie.
Podobnie jak w przypadku innych nowotworów, czynniki ryzyka raka szyjki macicy to wiek podeszły, narażenie na promieniowanie i chemiczne czynniki rakotwórcze. Ponadto naukowcy udowodnili, że istnieje bezpośredni związek między rakiem szyjki macicy a wirusem brodawczaka ludzkiego HPV.
Sukces leczenia raka szyjki macicy zależy od wieku pacjenta, prawidłowego wyboru terapii i, co najważniejsze, od wczesnego rozpoznania choroby. Gdy rak szyjki macicy zostanie wykryty na wczesnym etapie, prognoza będzie bardzo korzystna, a chorobę można wyleczyć jedynie metodami chirurgicznymi.
W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z Centrum Obsługi Pacjenta 22 518 26 66 lub napisz mailto:[email protected]
Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?
szpzlo warszawa - targówek, dzień pacjenta, dbanie o własne zdrowie, zdrowie, badania, programy zdrowotne, lekarz, konsultacje, program cukrzycowy, wirus hcv, wzw typu c, badania cytologiczne, rak szy - komentarze opinie